4 powody, dla których warto rozpocząć przygotowanie się do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego już w klasie 4 szkoły podstawowej 

Klasy 4, 5, 6:

Czwarta klasa szkoły podstawowej to moment, który dla wielu uczniów i ich rodziców jest niełatwy. Jest to duża zmiana. Pojawiają się nowe przedmioty, są nowi nauczyciele. Niewiele osób myśli już wtedy o egzaminie ósmoklasisty. Wiedzę z różnych przedmiotów potrzebną do jego zdania uczniowie zdobywają przez kilka lat, chociaż nie zawsze są świadomi tego, że w ten sposób szykują się już do egzaminu. Języka angielskiego dzieci często uczą się już od najmłodszych lat. Warto, aby uczniowie zaczęli przygotowywać się do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego już w klasie 4 szkoły podstawowej. Ma to wiele zalet. Oto kilka z nich:

1. Zmniejszenie stresu związanego z egzaminem i znaczna poprawa wyników poprzez stopniowe zapoznawanie się ze specyfiką egzaminu i z zadaniami typu egzaminacyjnego

Rozpoczynając przygotowania do egzaminu ósmoklasisty w klasie 4 uczniowie stopniowo zaznajamiają się ze specyfiką egzaminu i krok po kroku zapoznają się z zadaniami typu egzaminacyjnego i dzięki temu żaden rodzaj zadania ich nie zaskoczy. W konsekwencji wyniki uczniów są bardzo dobre, gdyż w klasie 8 są do takich zadań już przyzwyczajeni i nie stanowią one dla nich żadnego problemu. 

 

2. Zmniejszenie stresu i presji tuż przed egzaminem

Uczniowie przygotowują się do egzaminu na spokojnie, w przyjemnej atmosferze przez kilka lat, nie koncentrując się przez cały czas na samym egzaminie, ale skupiając całą uwagę na bezstresowej nauce języka angielskiego przy jednoczesnym wykonywaniu zadań typu egzaminacyjnego. Uczniowie nie czują wówczas żadnej presji i mają pozytywne nastawienie do nauki angielskiego. 

Kiedy nauka jest rozłożona na kilka lat, w klasie 8 uczniowie mogą skoncentrować się na samym egzaminie oraz powtarzaniu gramatyki i słownictwa zebranego w repetytorium zamiast uczyć się w stresie wielu nowych słów, wyrażeń i zasad gramatycznych tuż przed egzaminem.

Jest to bardzo ważne, ponieważ stres sprawia, że uczniowie zamykają się na przekazywaną im wiedzę, czują niechęć do wykonywania zadań związanych z językiem i zamykają swój umysł przed zapamiętywaniem nowych informacji i powtarzaniem przerobionego już materiału, a nawet często sprawiają wrażenie jakby wszystko zapomnieli. Temu wszystkiemu winny jest stres!

 

3. Więcej czasu na rozwijanie potrzebnych na egzaminie umiejętności

Uczniowie mają więcej czasu na rozwijanie umiejętności rozumienia tekstu czytanego, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia i nie robią tego na ostatnią chwilę. Do zdania egzaminu i zdobycia dużej ilości punktów potrzebne są dobrze rozwinięte umiejętności językowe, duży zasób słownictwa, a także znajomość struktur gramatycznych. To wszystko wymaga wiele czasu. Dlatego warto wykorzystać jak najlepiej czas od 4 do 8 klasy na systematyczną naukę. 

 

4. Większa skuteczność nauki, gdyż materiał jest rozłożony na mniejsze porcje

Nauka materiału równomiernie rozłożonego na mniejsze porcje, które przerabiane są w ciągu kilku lat jest skuteczniejsza. Uczniom łatwiej jest ułożyć sobie cały materiału w głowie. Wiadomości zdobywane krok po kroku i systematycznie powtarzane pozostają w pamięci na dłużej, inaczej niż w przypadku nauki na ostatnią chwilę kiedy wszystko wpada tylko do pamięci krótkiej. 

 

Klasa 7 i 8:

W klasie 7 i 8 warto już zacząć intensywne przygotowanie do egzaminu 8-klasisty, aby zdążyć opanować i dobrze powtórzyć wszystkie umiejętności potrzebne do zdania egzaminu ósmoklasisty na jak najlepszą ocenę. 

 

Drodzy Rodzice uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej,

Jeżeli Państwo chcieliby, żeby Państwa dziecko już rozpoczęło przygotowania do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego, zapraszamy do tego, aby zapisali Państwo swoje dziecko na nasz kurs. Prowadzimy kursy dla uczniów klas 4, 5 i 6, podczas których powoli przygotowujemy dzieci do egzaminu ósmoklasisty oswajając je ze specyfiką zadań egzaminacyjnych, ucząc potrzebnego słownictwa i zagadnień gramatycznych, mówienia w języku angielskim oraz rozwijając umiejętności słuchania, czytania i pisania niezbędne na egzaminie, aby na egzaminie ósmoklasisty osiągnęły bardzo dobry wynik. 

 

Drodzy Rodzice uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej,

Jeżeli Państwa dziecko ma problemy z angielskim lub pomimo pilnej nauki w szkole i dobrych ocen nie czuje się jeszcze dobrze przygotowane do egzaminu ósmoklasisty oraz stresuje się tym, to zapraszamy do zapisania się na nasze intensywne kursy dedykowane uczniom klas 7 i 8. Z nami Państwa dziecko rozwinie wszystkie niezbędne do egzaminu umiejętności, zapozna się ze specyfiką egzaminu, pozna skuteczne strategie egzaminacyjne oraz szybko, bezstresowo, skutecznie i w miłej atmosferze przygotuje się do egzaminu ósmoklasisty w taki sposób, że zda go bardzo dobrze.

 W razie pytań i wątpliwości, zapraszamy do kontaktu. Chętnie pomożemy!

 Serdecznie zapraszamy do zapisów!  ZAPISY DO SZKOŁY ELC

 

Kurs Angielskiego

Kurs języka angielskiego

Kurs Francuskiego

Kurs Portugalskiego

Kurs Hiszpańskiego

Kurs hiszpańskiego